Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Blok Operacyjny Dzieci

Start   >  Szpital   >  Bloki Operacyjne   >  Blok Operacyjny Dzieci

Lokalizacja

Budynek "I", piętro "I Piętro"    Zobacz na mapie ->

Personel Medyczny

Kierownik Kliniki

Dr n. med.
Andrzej Międlar

call17 86 64 018

Piel. Oddziałowa


Magdalena Szpunar

call17 86 64 213

 • 17 pielęgniarek
 • 1 technik radiologii

Informacje Dodatkowe

Opis usługi medycznej Zakres działalności i charakterystyka Klinki

Blok Operacyjny Dzieci mieści się na I piętrze budynku ? (budynek poradni specjalistycznych) Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Blok Operacyjny Dzieci zabezpiecza działalność pediatrycznych Klinik funkcjonujących w strukturze Szpitala. Blok Operacyjny Dzieci pracuje w systemie pracy ciągłej, wykonywane są zabiegi planowe jak i w trybie ostrodyżurowym. W skład Bloku wchodzą 3 sale operacyjne wraz z pomieszczeniami pomocniczymi. Rocznie w Bloku Operacyjnym Dzieci wykonuje się ponad 5 000 zabiegów operacyjnych i ilość ta wzrasta każdego roku. Pielęgniarki zatrudnione w Bloku posiadają wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie w pracy w warunkach szpitalnych. W Bloku zatrudnionych jest 17 pielęgniarek, które stanowią jeden zespół instrumentujący do wszystkich zabiegów operacyjnych. Jest to zespół cechujący się wielodyscyplinarnością asysty pielęgniarskiej podczas zabiegów operacyjnych. Do zadań pielęgniarek operacyjnych należy między innymi przygotowanie sal i zespołów operacyjnych do zabiegów operacyjnych i diagnostycznych , opieka przed, śród i pooperacyjna nad pacjentem, instrumentalna asysta do zabiegów, zapewnienie bezpieczeństwa pacjenta, działania i profilaktyka przeciw zakażeniom i zdarzeniom niepożądanym.

W Bloku Operacyjnym Dzieci wykonywane są zabiegi z zakresu:

 • wyspecjalizowanego ośrodka chirurgii noworodka i niemowlęcia
 • chirurgii dziecięcej
 • chirurgii jednego dnia
 • urologii dziecięcej
 • neurochirurgii dziecięcej
 • chirurgii plastycznej (np. leczenie oparzeń, znamion, rozszczepów wargi i podniebienia, syndaktylii i polidaktylii)
 • chirurgii endoskopowej
 • traumatologii narządu ruchu, ortopedii dzieci, neuroortopednii dzieci
 • chirurgii ręki
 • ortopedii endoskopowej
 • leczenia urazów wielonarządowych u dzieci

Pielęgniarki asystują także do zabiegów operacyjnych wykonywanych przez inne oddziały zabiegowe w zakresie operacyjnych interwencji onkohematologicznych, okulistycznych, naczyniowych, torakochirurgicznych, zakładania permanentnych centralnych dostępów naczyniowych oraz do zabiegu kardiochirurgicznego- przetrwałego przewodu tętniczego Botalla.
Zabiegi operacyjne wykonują specjaliści danych dziedzin zabiegowych o wysokim poziomie wykształcenia, wieloletnim doświadczeniu co jest gwarancją świadczenia usług na najwyższym poziomi.
Wyposażenie Bloku stanowi nowoczesna i wysokiej klasy aparatura medyczna i techniczna oraz sprzęt wielorazowego i jednorazowego użytku: stoły operacyjne, lampy operacyjne, diatermie elektrochirurgiczne, śródoperacyjne aparaty RTG z ramieniem C, kolumna artroskopowa, kolumny laparoskopowe, kolumna urologiczna, dermatomy, napędy ortopedyczne, lampy czołowe, materace na stoły operacyjne, ekrany do odbioru zdjęć rtg przekazywanych z odpowiednich zakładów, neuromonitoring, narzędzia oraz sprzęt jednorazowy wykorzystywany podczas zabiegów operacyjnych.
Blok Operacyjny ściśle współpracuje z Kliniką Anestezjologii, pediatrycznymi Klinikami, Zakładem Mikrobiologii, Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej, Zakładem Patomorfologii, Centralną Sterylizacją, Apteką Szpitala oraz Działem Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.
Po operacjach pacjenci trafiają na salę OIOM- dzieci lub do macierzystych oddziałów, celem dalszego monitorowania parametrów życiowych.

Telefony do JOS

Kierownik Kliniki17 86 64 018
Pielęgniarka oddziałowa/ fax17 86 64 213
Dyżurka pielęgniarek17 86 64 214
Sala do znieczuleń17 86 64 448
Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content