Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

RORE

Kliniczny Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno–Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży im. Św. Jana Pawła II

Kliniczny Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży im. Św. Jana Pawła II jest jednostką wchodzącą w strukturę Wojewódzkiego Szpitala Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Celem Ośrodka jest zapewnienie szeroko rozumianej kompleksowej rehabilitacji dzieciom i młodzieży z chorobami neurologicznymi, psychicznymi, chorobami narządu ruchu o różnej etiologii, po urazach, zabiegach operacyjnych. Prowadzenie także kompleksowej rehabilitacji osób z chorobami układu krążenia oraz po zabiegach kardiochirurgicznych. Ośrodek prowadzi rehabilitację w formie pobytów stacjonarnych, dziennych oraz ambulatoryjnych. Dysponujemy łącznie 98 łóżkami w tym 11 salami dla matki z dzieckiem i 7 miejscami noclegowymi dla rodziców i opiekunów.

Kadrę Ośrodka stanowi doświadczony zespół lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, pedagogów, psychologów, logopedów i terapeutów zajęciowych.

Strukturę organizacyjną ośrodka tworzą:

Pracownie

Kliniczna Pracownia Fizjoterapii z Pracownią Analizy Ruchu

call17 86 64 258  lub   call17 86 64 266

Pracownia Fizjoterapii posiada zespół nowocześnie wyposażonych sal gimnastycznych i gabinetów przygotowanych do prowadzenia ćwiczeń indywidualnych i grupowych. W zakresie fizykoterapii wykonywane są zabiegi elektroterapii, magnetoterapii, ultradźwięków, ciepłolecznictwa (Fango), światłolecznictwa (IR, UV, Bioptron), hydroterapii (masaże wirowe, masaże podwodne) i krioterapii. Ośrodek dysponuje basenem rehabilitacyjnym z torem do nauki chodu.

Pracownia Diagnostyki Narządu Ruchu wykonuje funkcjonalną analizę narządu ruchu w oparciu o ilościowe i jakościowe obiektywne metody oceny. Prowadzona jest ocena chodu, stabilometryczna ocena równowagi, elektromiograficzna ocena funkcji układu mięśniowego, fotometryczna ocena postawy.

Dzieci i młodzież podczas pobytu w Ośrodku objęte są programem edukacji realizowanym przez Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Uczniowie uczą się w zespołach klasowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej, klasy I-III gimnazjum oraz klasy I-III liceum ogólnokształcącego. Realizowane są programy obowiązujące w szkole podstawowej i gimnazjum.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content