Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Akcja profilaktyczna pt. “Zdrowy powrót do szkoły”

Już za nami pierwsza akcja profilaktyczna pt. ,,Zdrowy Powrót do Szkoły’’ zorganizowana przez Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie oraz Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Akcja odbyła się w dniu 03.09.2022 r. w Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży  im. św. Jana Pawła II działającym przy KSW Nr 2 w Rzeszowie.

Podczas akcji specjaliści fizjoterapeuci zbadali pod kątem wad postawy ponad 60 dzieci. Pokazali m.in. jak kontrolować postawę ciała dziecka, sprawdzali czy dziecko prawidłowo nosi tornister, siedzi przy biurku. Dietetycy przeprowadzali analizę składu ciała oraz edukowali dzieci w zakresie zdrowiej żywności poprzez gry i zabawy. Dzieci mogły zobaczyć jak działa mózg człowieka!, sprawdzić swoją podzielność uwagi i uzyskać podpowiedź co zrobić, by być bardziej ,,wydajnym’’ podczas nauki. Pielęgniarki specjalistki dokonywały pomiarów poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, wydolności oddechowej oraz pokazywały jak się zachować po użądleniu przez pszczołę lub osę!
Natomiast Ratownicy Medyczni i studenci zaprezentowali m.in. jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia, jak powinno wyglądać wzywanie pomocy oraz jak obsługiwać defibrylator AED.
W naszej akcji udział wzięli również pracownicy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, którzy przedstawiali broszury informujące jak powinien wyglądać i co zawierać prawidłowo wyposażony tornister szkolny.

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom akcji serdecznie dziękujemy !!!

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content