Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności

ZDROWY POWRÓT DO SZKOŁY – RELACJA Z WYDARZENIA

ZDROWY POWRÓT DO SZKOŁY – RELACJA Z WYDARZENIA

Kolejny raz sięgamy pamięcią do ostatniego, wyjątkowego wydarzenia: “Zdrowy Powrót do Szkoły 2023” które odbyło się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. To fascynujące wydarzenie rozpoczęło rok szkolny w sposób niezwykle interesujący, nowoczesny i pouczający, jednocześnie będąc źródłem ogromnej dawki wiedzy.

Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży (RORE) przy KSW Nr 2 w Rzeszowie stał się miejscem pełnym wyjątkowych doświadczeń edukacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Nasi doświadczeni fizjoterapeuci oczekiwali w gabinetach na wcześniej zapisanych uczestników, aby udzielić im indywidualnych konsultacji. W ramach tych spotkań oceniano postawę ciała oraz analizowano i korygowano ewentualne wady. Stoiska edukacyjne przyciągały uwagę uczniów poprzez gry, zabawy oraz interesujące wykłady i prezentacje.

 • Uniwersytet Rzeszowski, współorganizator imprezy, dostarczył szeroki zakres wiedzy w różnych dziedzinach:
  • Dział dietetyki oferował uczestnikom cenne porady dotyczące zdrowego odżywiania wykorzystując przy tym specjalne urządzenie – bioelektryczną wagę impedancyjną.
  • Neuropsychologia dostarczyła wiedzy z zakresu innowacyjnych technik poprawy koncentracji oraz fascynujących informacji dotyczących diagnostyki mózgu.
  • Stoisko położnictwa przekazywało zarówno wiedzę, jak i praktyczne umiejętności dla nastolatek i kobiet.
  • Studenci pielęgniarstwa przy swoim stanowisku szerzyli wiedzę zdrowego stylu życia i porad dietetycznych.
 • Gabinet pierwszej pomocy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdzie studenci, wykładowcy i personel szpitala edukowali dzieci w różnych aspektach pierwszej pomocy, od oceny bezpieczeństwa po przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ponadto, nauczyliśmy się również, jak prawidłowo opatrywać rany.
 • Inspekcja Sanitarna z PSSE w Rzeszowie informowała nas o zagrożeniach związanych z zakażeniami, chorobami zakaźnymi i zagadnieniach epidemiologicznych.
 • Klinika Alergologii w swoim stoisku zagwarantowała pomiary wydolności oddechowej i dostarczała ważnych informacji dotyczących nadwrażliwości pokarmowych i innych reakcji alergicznych w sytuacjach życia codziennego.
 • Nasi psycholodzy omawiali stany emocjonalne oraz ryzyko związane z uzależnieniami wśród dzieci.
 • Komenda Miejska Policji w Rzeszowie edukowała na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 • Stanowisko promujące aktywność fizyczną okazało się niezwykle atrakcyjne. To właśnie tutaj młodzi sportowcy z rzeszowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego “Resovia” demonstrowali korzyści wynikające z aktywnego stylu życia.
 • Niezmiennie przyjazna i dobrze znana naszym podopiecznym Fundacja Iskierka po raz kolejny udowodniła swoją niezwykłą organizację, ogromną empatię oraz fascynujące atrakcje.

To wydarzenie nie mogłoby być tak atrakcyjne bez wsparcia naszego zmotoryzowanego partnera – Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz D&R Czach, który obdarował uczestników przydatnymi gadżetami szkolnymi, dostarczając je w ekologiczny sposób –  elektrycznym Meredesem.

Życzymy wszystkim dzieciom, by nowy rok szkolny rozpoczął się równie bezpiecznie i zdrowo!

Wszystkim partnerom dziękujemy za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w to udane wydarzenie, a Wam, drodzy uczestnicy, dziękujemy za fantastyczną atmosferę, ciekawość wiedzy i waszą obecność!

Zapewniamy, że trzecia edycja tej wspaniałej imprezy odbędzie się za rok, więc nie mówimy “żegnaj”, ale “do zobaczenia!”

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content