Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Zdrowy Powrót do Szkoły 2023

“Zdrowy Powrót do Szkoły 2023”
Wydarzenie, które zapewni Twojemu dziecku zdrową przyszłość!

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią powrót naszych dzieci do szkolnych ławek. To idealny moment, aby zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo w tym okresie życia. Dlatego też wraz z Uniwersytetem Rzeszowskim zapraszamy dzieci i ich rodziców na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się już 16 września o godzinie 9:00 w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Akcja “Zdrowy Powrót do Szkoły 2023” to okazja, którą warto wykorzystać, aby wzmocnić zdrowie naszych pociech i uzyskać cenne informacje na temat dbania o ich dobre samopoczucie.

Wydarzenie dla Dzieci w Wieku Szkolnym

Tego dnia szpital a dokładnie Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II przy KSW Nr 2 w Rzeszowie – RORE wejście od ul. Leszka Czarnego – stanie się miejscem, gdzie dzieci i młodzież będą mogły czerpać wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin zdrowia. “Zdrowy Powrót do Szkoły 2023” to akcja skierowana do dzieci w wieku szkolnym. Wydarzenie jest nie tylko bezpłatne, ale również nie wymaga wcześniejszych zapisów, z wyjątkiem indywidualnych konsultacji fizjoterapeutycznych.

Strefy Dla Zdrowia i Wiedzy

Na uczestników czekają liczne atrakcje zdrowotne podzielone na różne strefy, z których każda dostarczy niezwykle cennych informacji. Celem akcji jest uświadomienie zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom znaczenia zdrowego stylu życia, prawidłowej postawy ciała, aktywności fizycznej i odpowiedniej diety.

  • Strefa Fizjo to miejsce, w którym eksperci z dziedziny fizjoterapii pomogą ocenić postawę ciała dzieci i młodzieży oraz udzielą cennych porad.
  • Strefa Opieki Medycznej to miejsce, gdzie dzieci dowiedzą się, jak reagować w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia, jak rozpoznawać reakcje alergiczne czy przypadki zakrztuszeń. Ocenimy takie parametry jak wzrost, waga, wskaźnik BMI, naniesiemy dane na siatki centylowe i ocenimy, czy zbadane parametry są proporcjonalne do wieku dziecka. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, pokierujemy was do właściwego lekarza.
  • Strefa Zdrowego Stylu Życia to obszar, na którym dostępne będą porady dietetyczne oraz zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia, podczas których dietetycy przeprowadzą analizę składu ciała. Od miejscowych sportowców dowiemy się, dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach związanych z aktywnością fizyczną.
  • Strefa Bezpieczeństwa dostarczy informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pieszym, a także zagadnień epidemiologicznych.
  • Strefa Zdrowia Psychicznego pozwoli uczestnikom dowiedzieć się więcej o technikach poprawy pamięci, koncentracji oraz diagnostyce mózgu, co pomoże im lepiej zrozumieć i dbać o swoje zdrowie psychiczne.

Dodatkowo, podczas akcji odbędą się interesujące prelekcje w otwartej formie na różne tematy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Wykłady zapewniają nie tylko cenną wiedzę, ale także zabawę!

Partnerstwo i Wsparcie

Dzięki pomocy naszych partnerów: Mercedes-Benz D&R Czach, SMS Resovia Rzeszów, Fundacja Iskierka, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz wsparcia Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – możemy stworzyć wydarzenie, którego celem jest zapewnienie naszym dzieciom zdrowego startu w nowym roku szkolnym. Ich wsparcie to wyraz troski o naszą lokalną społeczność oraz przyszłość najmłodszych. Podczas “Zdrowego Powrotu do Szkoły 2023” uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego sport jest kluczem do zdrowia, jak podróżować bezpiecznie samochodem, a także jak można pomóc chorym dzieciom poprzez wolontariat. To partnerstwo dodaje wartości naszemu wydarzeniu, sprawiając, że staje się ono jeszcze bardziej kompleksowym doświadczeniem, które dostarcza wiedzy i umiejętności niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia naszym dzieciom.

Podsumowanie

To niezwykłe wydarzenie, które łączy w sobie edukację i zabawę, ma na celu zapewnić naszym dzieciom zdrowy start w nowym roku szkolnym. Nie przegapcie okazji, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia i bezpieczeństwa, a jednocześnie wspaniale się bawić.
Przyjdźcie 16 września o godzinie 9 do RORE przy KSW Nr 2 w Rzeszowie i dołączcie do naszej akcji “Zdrowy Powrót do Szkoły 2023”! Zadbajmy razem o zdrowie naszych dzieci!

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content