Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Warsztaty Ultrasonografii Konstrastowej

Odkrywamy tajemnice nowoczesnych metod diagnostyki obrazowej!
W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie odbyły się wyjątkowe warsztaty Ultrasonografii Kontrastowej – innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się metody obrazowania.

Metoda CEUS (Contrast Enhanced Ultrasound) polega na podaniu specjalnego, dedykowanego do ultrasonografii środka kontrastującego, który zwiększa widoczność struktur w badanym obszarze. Pozwala to na wykrycie z niespotykaną dotąd precyzją zmian, które nie były dostrzegalne podczas standardowego badania ultrasonograficznego.

W przypadku, gdy wynik podstawowego badania nie pozwala na postawienie precyzyjnej diagnozy, a wykryta patologia tego wymaga, podanie kontrastu pozwala w czasie tego samego badania na ocenę, czy mamy do czynienia ze zmianą łagodną, czy złośliwą i w większości przypadków na dokładne określenie jej rodzaju. Dzięki temu lekarze mogą podjąć natychmiastowe decyzje dotyczące dalszego postępowania, co ma ogromne znaczenie dla rokowania, ale także i komfortu psychicznego pacjenta.

W trakcie warsztatów lekarze z Kliniki Gastroenterologii oraz Kliniki Chorób Wewnętrznych Nefrologii i Endokrynologii wraz z kolegami z Klinicznego Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie ultrasonografii kontrastowej pod okiem eksperta – Doktora Macieja Jędrzejczyka,
Specjalisty z Zakładu Diagnostyki Ultrasonograficznej i Mammografii, Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Spotkanie to umożliwiło również wymianę doświadczeń między Ekspertem a lekarzami Naszego Szpitala, co pozwoliło na zwiększenie ich wiedzy i umiejętności w dziedzinie nowoczesnych metod diagnostyki obrazowej.

Cieszymy się, że w ramach warsztatów Ultrasonografii Kontrastowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie mieliśmy okazję zapoznać się z tą innowacyjną metodą, co z pewnością wpłynie pozytywnie na naszą pracę i pozwoli nam jeszcze skuteczniej walczyć z chorobami.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content