Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności

Szpital otrzymał prestiżową statuetkę i tytuł “Nasze Dobre Podkarpackie 2022”

„Nasze Dobre Podkarpackie 2022” – znak jakości Nowin dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie!

W środę 26 października 2022 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, podczas której wyłoniono laureatów konkursu Nasze Dobre Podkarpackie 2022.
KSW Nr 2 w Rzeszowie reprezentowała Pani Dyrektor Barbara Rogowska, która odebrała prestiżową statuetkę i tytuł Nasze Dobre Podkarpackie – Znak Jakości Nowin.
Sześć nagród głównych i sześć wyróżnień przyznała kapituła tegorocznego konkursu Nasze Dobre Podkarpackie, który Nowiny organizują już od 19 lat.

W tym roku mieliśmy okazję zaprezentować Pododdział Kardiologii Dziecięcej. Jest to jedyny ośrodek we wschodniej Polsce i jeden z nielicznych w Europie, w którym wykonywane są zabiegi interwencyjne u dzieci z wrodzonymi wadami serca.
W oddziale wykonano już kilkadziesiąt innowacyjnych zabiegów, po których pacjent nie wymaga pobytu na intensywnej terapii pooperacyjnej, a jego pobyt w szpitalu jest bardzo krótki -zwykle 3 dniowy, a po zabiegu nie ma blizny.
Ten nowopowstały oddział (pierwszy od lat nowy oddział kardiologii dziecięcej w Polsce) to nie tylko nowoczesna aparatura, ale również doskonały zespół lekarzy, pielęgniarek oraz techników, wykonujących swoje obowiązki z olbrzymim zaangażowaniem.
Dziękuję Kapitule Konkursu za przyznanie głównej nagrody, a naszym wspaniałym lekarzom, pielęgniarkom, technikom, całemu Zespołowi dziękuję za wielkie zaangażowanie i ratowanie zdrowia dzieciom.

Serdecznie Gratuluję i Życzę dalszych sukcesów.

Barbara Rogowska
Dyrektor
Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2
im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content