Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Spotkanie podsumowujące całość działań związanych z modernizacją Pracowni USG oraz akcji „Profilaktyka jest OK”

W dniu 28.10.2022 r. o godzinie 11.30  w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie przy współudziale Fundacji Iskierka  odbyło się spotkanie podsumowujące całość działań związanych z modernizacją Pracowni USG oraz akcji „Profilaktyka jest OK”.

Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pan Stanisław Kruczek, Prezes Fundacji Iskierka Pani Jolanta Czerniecka-Siwecka, Przedstawiciel Mitsubishi Electric FA Pani Ksymena Wajda.

Modernizacja Pracowni USG miała swój początek w 2020 r., kiedy to zakupiono nowoczesny aparat USG sfinansowany dzięki środkom pieniężnym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz przy dużym wsparciu Fundacji Iskierka. 

Następnym krokiem był remont Pracowni USG. Pracownicy Fundacji Iskierka wspólnie z wolontariuszami Mitsubishi Electric FA Poland zmienili przestrzeń, w której na co dzień mali pacjenci szpitala czekają w kolejce na badanie USG. Dzięki pracom malarskim przestrzeń ta stała się bardziej przyjazna małym pacjentom.

W dniach 21-22 października dzięki lekarzom radiologom, pracownikom i wolontariuszom została przeprowadzona   dziewiąta już edycja projektu „Profilaktyka jest ok”. Wykonano bezpłatnie badania przesiewowe USG jamy brzusznej dla dzieci oraz młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. W sumie zostało przebadanych aż 260 dzieci! Ideą „Profilaktyka jest OK” jest również przekonanie rodziców, że podejmowane przez nich kroki z zakresu regularnej profilaktyki mają realny wpływ na zdrowie ich dzieci. 

Wszystkim zaangażowanym w organizację akcji, a przede wszystkim lekarzom radiologom wykonującym badania serdecznie dziękujemy!

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content