Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

SPOTKANIE DOTYCZĄCE LECZENIA WAD SERCA U DZIECI

22 Lutego w auli pediatrycznej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie odbyło się spotkanie którego tematem było prowadzenie leczenia pacjentów pediatrycznych z wadami serca. W zebraniu udział brali pediatrzy, kardiolodzy oraz neonatolodzy z naszego regionu.

Zgromadzenie lekarzy debatujących na temat wad serca u dzieci pozwoliło na analizę bieżących przypadków klinicznych oraz postępowania w nietypowych sytuacjach. Poruszono wiele kwestii organizacyjnych w tym wieloprofilowości naszego ośrodka. Towarzyszący komfort bezpośredniej współpracy z kardiochirurgami (dr Jacek Pająk- kardiochirurg dziecięcy, zespół prof. Kazimierza Widenki) i kardiologami pozwala na udoskonalenie strategii leczonych pacjentów. Istotnym ogniwem łańcucha terapii dziecięcej jest Klinika Neonatologii kierowana przez Doktora Witolda Błaża. Jak wspomniała Dyrektor ds. klinicznych i lecznictwa – Iwona Rościszewska-Żukowska: Nasz Szpital który jest ośrodkiem o najwyższym stopniu referencyjności jest otwarty na współpracę czego dowodem jest poszerzająca się kadra medyczna (dr n. med. Oksana Trębacz). Od marca w ramach szkolenia specjalizacyjnego z zakresu kardiologii dziecięcej pracę rozpoczną kolejni lekarze (lek. Katarzyna Szafarz, lek. Agnieszka Malinowska-Weryńska).
Przegląd regionalnej współpracy w formie otwartego dyskursu pomaga z największą starannością i dokładnością zadbać o każdy szczegół kompleksowej opieki u dzieci z wadami serca. Jako ośrodek z m.in. liczbą czternastu wykonanych zabiegów zamknięcia ubytków międzykomorowych u dzieci w 2022 roku dzielimy się swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami.  Poruszone podczas spotkania kwestie zawiązują pewien ciąg logistyczny skutecznej terapii pacjenta, którego najważniejszym celem jest usprawnienie wadliwego serca młodego pacjenta.

Ścisła współpraca pomiędzy kardiologami Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie i kardiologami z regionu pozwala na pełną opiekę nad małym pacjentem od diagnozy, przez leczenie po monitorowanie pacjenta.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content