Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Rusza dogoterapia w KSW2

Rusza dogoterapia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Od 21 kwietnia w Naszym Szpitalu rozpoczną się zajęcia z dogoterapii. Mali pacjenci Kliniki Onkohematologii Dziecięcej będą mogli korzystać z tej innowacyjnej metody terapeutycznej dwa razy w miesiącu.

Projekt dogoterapii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim jest realizowany dzięki Fundacji Dr Clown, która współpracuje z wykwalifikowanymi dogoterapeutami posiadającymi odpowiednie przeszkolenie.
Terapia z udziałem psa to metoda wspomagająca, która wzmacnia efekty prowadzonej rekonwalescencji i rehabilitacji. Pobyt w szpitalu i procedury medyczne wiążą się z dużym stresem. Dzieci często źle znoszą rozłąkę z rodzicami, czują się samotne i nie mają motywacji do zabiegów. Regularne zajęcia z dogoterapii korzystnie wpływają na samopoczucie dziecka, redukują stres oraz zaspokajają potrzebę bliskości i akceptacji.
Fundacja Dr Clown prowadzi program dogoterapii od 2017 r. Do dziś skorzystało z niego już prawie 12 tysięcy małych pacjentów z oddziałów psychiatrii, onkologii czy neurologii w kilkunastu polskich miastach. Tylko w 2022 r. było ich blisko 3 tys.

 

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content