Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja
Poradnia Preluksacyjna

Aktualności

Poradnia Preluksacyjna – wolne terminy dla twojego maleństwa

Informujemy o wolnych terminach do Poradni Preluksacyjnej która działa od Października!
Już dziś zapisz swoje maleństwo na USG bioderek do doświadczonych specjalistów.

Czym jest Poradnia Preluksacyjna?

Poradnia Preluksacyjna zajmuje się przeprowadzaniem badań profilaktycznych i leczeniem zachowawczym u niemowląt. Badanie preluksacyjne ma na celu wykrycie jak najwcześniej ewentualnych wrodzonych lub rozwojowych wad w stawach biodrowych dzieci, a także profilaktykę dysplazji stawu biodrowego.

Kiedy pierwsza wizyta?

Zaleca się, aby pierwsza wizyta w poradni preluksacyjnej miała miejsce między 4. a 6. tygodniem życia dziecka, a następne badanie kontrolne odbyło się między 4. a 6. miesiącem życia. Jeśli istnieje podejrzenie ryzyka dysplazji, takie jak ciąża mnoga, dziedziczne predyspozycje, lub nieprawidłowa pozycja dziecka w łonie matki, to wizyta w poradni i badanie USG bioderek powinny być wykonane jak najszybciej, już w 2-3 tygodniu życia.

Jak wygląda wizyta ?

Pierwsza wizyta w poradni preluksacyjnej obejmuje kompleksową usługę, która zawiera badanie ortopedyczne i USG bioderek. Na początek lekarz dokonuje podstawowej oceny ruchomości i stabilności stawów biodrowych niemowlęcia. Następnie przeprowadza badanie USG bioderek, które pozwala na dokładną ocenę budowy stawu biodrowego i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

Kiedy dowiemy się o ewentualnych nieprawidłowościach u dziecka?

Wynik badania preluksacyjnego jest dostępny na tej samej wizycie. W przypadku wykrycia jakichkolwiek niepokojących objawów, lekarz rozpoczyna odpowiednie leczenie.

Jak zarejestrować się do Poradni Preluksacyjnej?

Aby umówić się na wizytę w Poradni Preluksacyjnej, konieczne jest uprzednie dokonanie rejestracji. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest osobiste odwiedzenie Szpitala w celu złożenia skierowania i rejestracji. Innym rozwiązaniem jest kontakt telefoniczny pod numerem 459 595 985, podczas którego należy podać kod skierowania oraz ustalić dogodny termin wizyty.
* Skierowanie do poradni preluksacyjnej jest konieczne.

Poradnia Preluksacyjna Dyżury Lekarzy

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content