Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Podsumowanie roku 2023

Podsumowanie roku 2023 w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie

Kluczowe inwestycje, nowoczesne technologie i nagrody za zdrowotne zasługi – Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie może pochwalić się dynamicznym rozwojem w 2023 roku. Zapraszamy do podsumowania roku 2023.

Infrastrukturalne Innowacje: Pacjent w Centrum Zmian

Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii

Zainwestowane ponad 10 mln zł w modernizację Kliniki Neurologii Dziecięcej i Pediatrii przełożyły się nie tylko na nowoczesne sale, ale przede wszystkim na lepsze warunki hospitalizacji i podniesienie standardów świadczonych usług. Inwestycja ta sprawiła, że klinika stała się centrum wysokospecjalistycznym, zapewniającym wysoki komfort leczenia pacjentów.

Szpitalny Oddział Ratunkowy

Remont Izby Przyjęć dla dzieci na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym to nie tylko estetyczna odnowa, ale także krok w stronę bardziej przyjaznej przestrzeni dla najmłodszych pacjentów. Nowe sale i ulepszenia oznakowania znacznie poprawiły nie tylko efektywność obsługi, ale także stworzyły bardziej przyjazne otoczenie.

Przychodnia dla Dorosłych

Remont Przychodni dla dorosłych, obejmujący odświeżenie korytarzy i stworzenie nowoczesnych gabinetów to nie tylko zmiana w wyglądzie, ale także poprawa komfortu korzystania z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Znaczące zmiany objęły poradnię ortopedyczną, neurochirurgiczną oraz ginekologiczną.

Klinika Ortopedii i Traumatologii oraz Zakład Patomorfologii

Inwestycje w modernizację Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Klinicznego Zakładu Patomorfologii przełożą się na lepsze warunki dla pacjentów ortopedycznych. Ponad 34 mln złotych przeznaczone na te zmiany wprowadzą w 2024 roku nowoczesne standardy i zwiększą przestrzeń dla pacjentów.

Nowoczesne Technologie: Diagnostyka i Terapia na Wyższym Poziomie

Wprowadzenie nowoczesnych technologii medycznych znacząco podniosło standardy diagnostyki i terapii w szpitalu. Nowoczesny system elektroencefalograficzny, gastroskop, aparaty ultrasonograficzne oraz modernizacja ośrodka dializ to kamienie milowe, które wpłynęły na skuteczność leczenia i komfort pacjentów.

Innowacje w Obszarze Fizjoterapii i Rehabilitacji

Kliniczny Zakład Fizjoterapii wzbogacił się o egzoszkielet dla dzieci, co nie tylko poprawia jakość życia osób z ograniczeniami ruchowymi, ale również reprezentuje innowacyjne podejście do rehabilitacji pacjentów. Nowy sprzęt do fizykoterapii umożliwia bardziej spersonalizowane podejście do leczenia.

Centrum Zdrowia Prokreacyjnego

Przyznanie nam zaszczytnego statusu Centrum Zdrowia Prokreacyjnego przez Ministra Zdrowia potwierdza naszą pozycję jako zaufanego ośrodka specjalizującego się w skutecznym leczeniu niepłodności. Klinika Ginekologii, Położnictwa i Perinatologii  rozwija się dynamicznie, oferując kompleksową opiekę w zakresie diagnozowania przyczyn niepłodności, skutecznego leczenia farmakologicznego  i zabiegowego oraz zabezpieczania płodności na przyszłość. Wszystkie te usługi świadczymy z pełnym profesjonalizmem w dziedzinie ginekologii, dbając o zdrowie i dobro naszych pacjentów. Kompleksowa opieka  obejmuje kobiety w każdym wieku (również małe dziewczynki) i poprzez przygotowanie do macierzyństwa, szkołę rodzenia,  prowadzenie ciąży, umożliwienie  bezpiecznego porodu w wybranej przez kobietę  pozycji, wysokospecjalistyczną opiekę nad noworodkiem, poradnię laktacyjną oraz leczenie wszelkich schorzeń  ginekologicznych, zaspokaja wszystkie potrzeby zdrowotne  pań.

Profilaktyka i Edukacja Prozdrowotna dzieci

W październiku zostaliśmy laureatami konkursu “Dziecięcy Szpital Przyszłości 2023” za naszą inicjatywę “Zdrowy Powrót do Szkoły”. Krajowe wyróżnienie w kategorii Profilaktyka i Edukacja Prozdrowotna nabiera szczególnego znaczenia, zwłaszcza na tle innych finalistów, takich jak Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka z Warszawy. Rozpoczętą w 2022 roku akcję edukacyjną kierujemy ku zapewnieniu dzieciom i rodzicom  nowoczesnego – zdrowego i bezpiecznego rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas tego wydarzenia wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim organizujemy  stoiska edukacyjne, konsultacje i informacje zdrowotne. Przyznane  wyróżnienie stanowi uznanie trudu i zaangażowania organizatorów, potwierdzając sens misji szpitala. Zwycięstwo w konkursie jednoznacznie wskazuje, że jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, aby kształtować przyszłość pełną zdrowia, wiedzy i nadziei dla dzieci.

Sztafeta z Iskierką

W minionym roku zaangażowaliśmy się w akcję charytatywną Fundacji Iskierki, której celem było zakupienie mobilnego aparatu USG dla Kliniki Onkohematologii Dziecięcej. W ramach tej inicjatywy  pracownicy szpitala w Sztafecie z Iskierką promowali zdrowy tryb życia, przemierzając kilometry na rowerach. Wydarzenie zakończył grudniowy Koncert Charytatywny w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Dzięki poświęceniu cennego  czasu i chęci pomocy, nasi medycy udowodnili, jak ważne jest wsparcie dla małych podopiecznych naszej placówki

Przyszłość: Centrum Medycyny Dziecięcej i Modernizacja Oddziału Intensywnej Terapii Dzieci

Rok 2024  przyniesie ze sobą czas znaczących inwestycji w naszym szpitalu. Planujemy intensywne przygotowania do  rozpoczęcie budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej oraz  budowę związanej z nim infrastruktury, w tym lądowiska dla helikopterów z wielopoziomowym parkingiem. Kolejnym ambitnym projektem jest Podkarpackie Centrum Chorób Serca, które ma powstać w odpowiedzi na rosnące potrzeby zdrowotne społeczności.

W pierwszym półroczu 2024 roku przewidujemy rewitalizację  Zakładu Radiodiagnostyki, uwzględniającą zakup najnowocześniejszych aparatów RTG, a także planujemy otwarcie po remoncie Kliniki Ortopedii oraz Zakładu Patomorfologii. Także w tym roku planowana jest modernizacja jedynego w regionie Oddziału Intensywnej Terapii Dzieci, który podwoi liczbę dostępnych łóżek.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content