Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Pierwsza w województwie implantacja stymulatora bezelektrodowego

20 grudnia 2023 roku zespół kardiologów pod kierownictwem Profesora Andrzeja Przybylskiego Kierownika Kliniki Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych jako pierwszy w naszym województwie implantował stymulator bezelektrodowy. Co ciekawe, do niedawna ten stymulator bezelektrodowy był dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza implantacja w Europie miała miejsce 11 września 2023 r., a w Polsce 20 września 2023 r. w Poznaniu pod kierunkiem Profesora Mitkowskiego.
Innowacyjny stymulator jest umieszczony bezpośrednio w prawej komorze serca, a cała procedura jego wprowadzenia odbywa się poprzez nakłucie żyły udowej. Jest to ratunek dla osób, u których z różnych przyczyn niemożliwe jest wszczepienie klasycznego rozrusznika.
Ale to nie wszystko. Zastosowanie tego nowoczesnego innowacyjnego stymulatora poszerza wachlarz dostępnych metod leczniczych, które dobiera się w zależności od stanu pacjenta i warunków technicznych. Zwraca się uwagę na dużą żywotność baterii co gwarantuje niezakłóconą pracę urządzenia przez wiele lat.
Nasza Klinika Kardiologii utrzymuje się w skali Polski i Europy w czołówce wprowadzając nowoczesne technologie, które poprawiają jakość życia pacjentów. Jesteśmy dumni z naszego zespołu za odwagę i zaangażowanie w dostarczanie najnowocześniejszych technologii medycznych.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content