Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja
KSW2-Noworodki-Oddzial-przyjazny-kangurowaniu

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Oddział przyjazny kangurowaniu

Klinika Noworodków Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w Rzeszowie została wyróżniona jako jedna z pięciu placówek w całej Polsce przyjaznych kangurowaniu wcześniaków.

Oddział przyjazny kangurowaniu

Co roku w ramach ogólnopolskiego plebiscytu Fundacja „MatkoweLove” przyznaje wyróżnienia tym oddziałom, w których kładzie się szczególny nacisk na zapewnienie kontaktu „skóra do skóry” dzieci urodzonych przedwcześnie z ich rodzicami. W tym roku celem działań fundacji było wyróżnienie tych oddziałów neonatologicznych, które promują, zachęcają i umożliwiają kangurowanie wcześniaków wspomaganych oddechowo. 

Oficjalne ogłoszenie wszystkich pięciu wyróżnionych oddziałów z całej Polski nastąpiło 15 maja podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Kangurowania. 

Celem działań Fundacji było wyróżnienie oddziałów neonatologicznych, które promują, zachęcają i umożliwiają Kangurowanie wcześniaków wspomaganych oddechowo. W ankiecie w której oddano blisko 1000 głosów, wyróżniono 5 oddziałów:

– Klinika Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka –  Instytut CZMP,

– Klinika Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka –  Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie,

– Kliniczny Oddział Neonatologii – Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze,

– Oddział Neonatologiczny – Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

– Oddział Neonatologiczny – Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

W tym roku oprócz samego wyróżnienia wręczone zostały również symboliczne statuetki, jako dowód uznania działań personelu medycznego na rzecz wsparcia wcześniaków. 

 

Wręczenie statuetki

Podczas spotkania Dyrekcji Szpitala oraz Kierownictwa Kliniki Noworodków z przedstawicielem Fundacji, miała miejsce uroczysta chwila wręczenia nagród. To ważne wydarzenie stanowiło okazję do uhonorowania pracowników za ich wyjątkowy wkład i poświęcenie w działalność placówki.

– Przekazuję zwycięską statuetkę na ręce Pani Dyrektor Szpitala. Nie my decydujemy o wyniku lecz rodzice. Rodzice mówią Wam „Wielkie Dzięki !” – powiedział Piotr Korczyński, reprezentując Fundację MatkoweLove.

– Z dumą przyjmujemy uznanie za naszą pracę oraz warunki, jakie panują w Klinice Noworodków. Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim Mamom, które doceniły Nasz Szpital w ramach tego plebiscytu. Wasze wsparcie jest dla nas niezmiernie cenne i stanowi nieodzowną motywację do dalszego rozwoju. Zapewniamy, że dotychczasowa praca będzie kontynuowana z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją, aby zagwarantować naszym pacjentom najwyższą jakość opieki. – mówiła Barbara Rogowska, Dyrektor Szpitala.

– Bliska więź z rodzicami odgrywa niezwykle istotną rolę w przypadku wcześniaków. Podczas ich pobytu w szpitalu, noworodki są często poddawane bolesnym procedurom medycznym, jednak bliskość z rodzicami jest kluczem do zminimalizowania tego stresu oraz maksymalizowania skuteczności wdrażanej terapii. – kontynuowała Dyrektor.

– Dążymy do stworzenia w państwowym anturażu czegoś o charakterze domowym. Nie jest to środowisko zarezerwowane dla uprzywilejowanych, ale dla wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Naszym priorytetem jest tworzenie przestrzeni, wolnej od wszelkich barier czy ograniczeń finansowych, gwarantując jednocześnie doskonałą jakość oraz niezwykły komfort dla pacjentów. – zwieńczył Kierownik Kliniki, dr Witold Błaż.

 

Odkryj magiczną siłę kangurowania!

Kangurowanie polega na noszeniu i przytulaniu maluszka do swojego ciała, tak aby ich skóra mogła się wzajemnie dotykać. Wystarczy odkryć ciało swojego malucha i zbliżyć go do siebie, do swojej nagiej klatki piersiowej. To intymne spotkanie skóry, które rozkwita miłością i czułością. W tych zaledwie kilku prostych gestach tworzysz rajskie warunki do pogłębiania więzi emocjonalnej, dając maluszkowi niezastąpione poczucie bezpieczeństwa i wpływając na jego rozwój w najbardziej niesamowity sposób. To nie tylko niezwykłe doświadczenie dla Was obojga, ale również kluczowy element wpływający na prawidłowy rozwój dziecka w wielu różnych aspektach. Wspólne spędzanie czasu w takiej bliskości wzmacnia emocjonalne więzi, zapewnia niezastąpione poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do pełnego rozwoju malucha. Przekonaj się, jak niezwykłe może być kangurowanie!

 

Słowa uznania

„Pragnę wyrazić swoje najszczersze podziękowania i głębokie uznanie wobec personelu Kliniki Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka, który niezwykle zasłużenie otrzymał wyróżnienie w tym ogólnopolskim plebiscycie. To dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i nieustającemu wysiłkowi całego zespołu, pod doskonałym kierownictwem Doktora Witolda Błaża., osiągnięcie tego niezwykłego sukcesu było możliwe.
Serdecznie dziękuję za wasze nieocenione poświęcenie i gratuluję wspaniałego sukcesu!”

Barbara Rogowska, Dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content