Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja
KSW2-Neurologiai-Dzieci_otwarcie

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Nowoczesna Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii

6 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Kliniki Neurologii Dziecięcej i Pediatrii. Udział w nim brali m.in. parlamentarzyści: Fryderyk Kapinos, Tadeusz Chrzan, Kazimierz Gołojuch  i Andrzej Szlachta, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ – Robert Bugaj czy też ks. biskup Jan Wątroba.

Podniesienie standardów opieki medycznej i wygody dla pacjentów

Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii przeszła niezwykłą przemianę, która nie tylko wpłynęła na warunki hospitalizacji pacjentów, ale również przekształciła ją w nowoczesny, wysokospecjalistyczny ośrodek. Teraz dysponuje ona 25 łóżkami podzielonymi na 12 sal, dedykowanych odpowiednio dla dzieci w wieku 0-3 lat, 4-9 lat i 10-18 lat. W ramach modernizacji, utworzono izolatkę z dostępem do węzła sanitarnego, sale dwuosobowe, sale trzyosobowe w tym sale wyposażone w własną łazienkę. Dla najciężej chorych pacjentów powstały dwie świetnie wyposażone sale wzmożonego nadzoru, gdzie wyspecjalizowany personel medyczny może monitorować ich stan za pomocą nowoczesnych aparatów medycznych. Każda sala została wyposażona w telewizor, a część pomieszczeń została klimatyzowana, zapewniając optymalny komfort pacjentom.

Podczas uroczystego otwarcia Kliniki, dyrektor szpitala Barbara Rogowska podkreśliła niezwykły krok, jaki został podjęty w celu polepszenia jakości opieki zdrowotnej w naszym regionie.

Trwająca ponad rok modernizacja Kliniki nie przerwała na choćby dzień swojej działalności. Dzisiaj możemy cieszyć się jej efektami. Do Kliniki Neurologii Dziecięcej trafiają dzieci z całego województwa podkarpackiego celem diagnostyki i leczenia. Zakończony remont zmienił zupełnie warunki hospitalizacji pacjentów. Znacząco poprawiła się infrastruktura techniczna, warunki higieniczno-sanitarne, dostosowując się do obecnych wymogów i standardów.

Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii posiada wiele innych pomieszczeń, mających na celu zapewnienie wszechstronnej opieki medycznej. W skład tych pomieszczeń wchodzą gabinet do wykonywania badań EEG oraz gabinet do analizy tych badań. Ponadto, dostępne są dwa gabinety lekarskie, dwa gabinety psychologa, gabinet konsultacyjny oraz gabinet badań wyposażony w aparaty dla dzieci niedosłyszących. Dodatkowo, dla rodziców chorych dzieci przygotowano pokój z dostępem do aneksu kuchennego, a także pomieszczenie przeznaczone na świetlicę lub szkołę.

 

Podczas spotkania w reprezentacji parlamentarzystów przemówił deputowany Tadeusz Chrzan, który podkreślał, że za sprawą tej inwestycji ulepszono komfort terapii pacjentów, a także komfort pracy kadry medycznej. Wyraził również wdzięczność wobec dyrekcji szpitala za podejmowane inicjatywy.

To kolejna wizyta w tym roku w tym szpitalu. Są to efekty mądrze zaplanowanych inwestycji. Dla nas (parlamentarzystów) to szczególna satysfakcja, że to, co wypracowujemy gdzieś tam w zaciszach komisji czy na sali plenarnej, nabiera realnego kształtu w poszczególnych szpitalach. Nas bardzo cieszy, ze zarząd województwa, marszałek ma na uwadze to, że trzeba rozwijać służbę zdrowia. Podziękowania należą się również Pani Dyrektor Szpitala za konsekwentne rozwijanie placówki i poprawę jakości świadczeń.

Oprócz rozbudowanej infrastruktury, Klinika została wyposażona w specjalistyczny sprzęt medyczny, takie jak nowe pompy do podawania leków, inhalatory, ciśnieniomierze oraz termometry. Wszystkie te zmiany mają na celu poprawę komfortu hospitalizacji małych pacjentów oraz zapewnienie wyższej jakości opieki medycznej. Warto również podkreślić, że modernizacja Kliniki przyniosła korzyści personelowi medycznemu, poprawiając warunki pracy i umożliwiając jeszcze bardziej efektywne i profesjonalne świadczenie usług medycznych.

Finansowanie inwestycji

Realizacja tego niezwykle istotnego, ale kosztownego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia finansowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 10 845 263,27 zł, z czego 10 764 237,26 zł pochodziło z budżetu województwa podkarpackiego, a pozostałe 81 026,01 zł ze środków własnych szpitala. Dzięki temu wsparciu szpital może zapewnić pacjentom coraz wyższej jakości świadczenia medyczne w komfortowych warunkach. Ta inwestycja stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 i przyczynia się do podniesienia jakości opieki zdrowotnej oraz wykorzystania pełnego potencjału tego szpitala.

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, wspiera inwestycje w zakresie zdrowia.

Zdecydowaliśmy, że takie inwestycje będziemy konsekwentnie wspierać. Oczekując na Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej nie zamykamy się na rozwijanie istniejących już miejsc, potrzebujących udoskonaleń. To pokazuje, że konsekwentnie zmierzamy do poprawy jakości świadczonych usług. I nie są to środki z Unii Europejskiej, a wprost w całości z budżetu województwa. Dostajemy też wsparcie z budżetu państwa i dzięki temu tworzymy montaże finansowe.

 

Marszałek Ortyl wspomniał również o konieczności zbliżającej się zmiany nazwy Szpitala:

Po przekazaniu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 Uniwersytetowi, będziemy musieli zmienić nazwę Szpitala Nr 2 w Rzeszowie.

Przygotowany oddział z profesjonalnym personelem

O zespole Kliniki Neurologii Dziecięcej wypowiedziała się jej kierownik, Prof. Lidia Perenc.

Cały personel Kliniki chętnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach oraz stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Umiejętności zawodowe zespołu umożliwiają m.in. prawidłową interpretację wyników badań elektroencefalograficznych oraz realizację programów lekowych w zastosowaniu leczeniu ciężkich schorzeń neurologicznych.

W Klinice Neurologii Dziecięcej i Pediatrii zatrudnieni są zarówno młodzi, szkolący się ambitni specjaliści, jak i doświadczeni profesjonaliści. Ta wyjątkowa kombinacja tworzy niepowtarzalny zespół, który tworzy niezwykłą atmosferę dla hospitalizowanych dzieci.

Wydarzenie pełne wdzięku

Spotkanie było niezwykle artystycznym spektaklem, który wzbudził zachwyt wśród licznie zgromadzonych gości. Dzieci ze szkoły szpitalnej zadbały o piękną oprawę, pełną radosnych piosenek, która poruszyła serca wszystkich obecnych. Z okazji Dnia Dziecka, zarówno pacjenci hospitalizowani na oddziale, jak i uczniowie ze szkoły szpitalnej zostali obdarowani specjalnymi prezentami. Wspaniała muzyczna wystawa dzieci zasługuje na słowa uznania dla całego zespołu, który poświęcił wiele uwagi i zaangażowania w organizację tego niezapomnianego wydarzenia. Obecność nauczycieli i opiekunów z Zespołu Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie wyraźnie podkreślała ich profesjonalne podejście do najmłodszych pacjentów, łączące pasję z szeroką wiedzą.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content