Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Nowa generacja rzeszowskiej Patomorfologii

Kliniczny Zakład Patomorfologii Nowej Generacji

Wraz z rozwijającą się technologią i stale rosnącym zapotrzebowaniem na precyzyjną diagnostykę, Kliniczny Zakład Patomorfologii przechodzi obecnie metamorfozę, której rezultatem jest nowoczesne centrum diagnostyczne na najwyższym poziomie. Jego ewolucja stanowi kamień milowy w dziedzinie patomorfologii, łącząc najnowocześniejsze technologie z medyczną precyzją.

Technologiczna Nowoczesność dla Medycyny Przyszłości

Od czasu swojego powstania w 1991 roku, Zakład Patomorfologii przechodził liczne zmiany, ale rozbudowa zainicjowana w grudniu 2022 roku to przełomowy moment. Nowoczesna przestrzeń, rozbudowane pracownie, oraz zaawansowane technologie pozwalają na osiągnięcie nowego wymiaru diagnostyki patomorfologicznej.

Jednym z kluczowych elementów jest pracownia przygotowywania preparatów mikroskopowych, wyposażona w zaawansowany stół formalinowy oraz drukarkę laserową z unikalnym systemem oznaczania próbek kodami QR. To nie tylko zwiększa efektywność procesów, ale także minimalizuje ryzyko błędów, co jest kluczowe w diagnostyce medycznej.

Nowy Wymiar Diagnostyki Histopatologicznej i Cytologicznej

Zakład Patomorfologii nie tylko dostosowuje się do nowoczesnych standardów, ale wręcz je kreuje. Badania histopatologiczne, cytologiczne, biopsyjne, sekcyjne i śródoperacyjne to tylko część szerokiej gamy usług, które oferuje pacjentom. Współpraca z innymi ośrodkami oraz wykorzystanie konsultacji zewnętrznych podkreślają zaangażowanie w kompleksową opiekę zdrowotną.

Kluczowa Rola Diagnostyki w Leczeniu Chorób

Diagnostyka patomorfologiczna odgrywa kluczową rolę w diagnozowaniu chorób, decydując o dalszym planie leczenia. Nowoczesny Kliniczny Zakład Patomorfologii, dzięki najnowszemu sprzętowi i nieustannej edukacji kadry medycznej, stawia diagnozy zgodne z najwyższymi standardami.

Wsparcie dla Rozwoju Medycyny w Regionie

Suma przekraczająca 17 milionów złotych przekazana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim w rozwój medycyny w regionie.

“Rozbudowa Zakładu Patomorfologii to nie tylko modernizacja przestrzeni, ale inwestycja w zdrowie i życie naszych pacjentów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy świadczyć usługi na najwyższym europejskim poziomie” – podkreśla dyrektor szpitala, Barbara Rogowska.

Podsumowanie: Przyszłość Medycyny w Klinicznym Zakładzie Patomorfologii

Rozbudowany Zakład Patomorfologii to nie tylko nowoczesna baza diagnostyczna, ale przede wszystkim centrum, które kształtuje przyszłość medycyny. Jego nowoczesność, precyzja i zaangażowanie w świadczenie usług na najwyższym poziomie stawiają go w centrum medycznego postępu. Kliniczny Zakład Patomorfologii to więcej niż laboratorium – to przyszłość medycyny w praktyce.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content