Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda

Z radością pragniemy podzielić się świetną wiadomością dotyczącą poprawy komfortu na oddziałach pediatrii. Dzięki hojności Fundacji Ronalda McDonalda oraz wsparciu Mieczysława Gawła, franczyzobiorcy McDonald’s Polska, do naszej placówki trafiło właśnie 10 nowoczesnych łóżek dedykowanych rodzicom przebywającym przy swoich dzieciach podczas hospitalizacji.

Fundacja Ronalda McDonalda, od 2015 roku, kontynuuje swoją misję poprawy komfortu życia rodzin w trudnych chwilach. W ramach tej szlachetnej inicjatywy przekazała już 1239 łóżek dla rodziców, wspierając 82 szpitale w całej Polsce. Działalność fundacji ma na celu złagodzenie trudności, jakie napotykają rodzice podczas opieki nad swoimi chorymi dziećmi.

Nowo przekazane łóżka nie tylko spełniają swoją funkcję spania, ale również są praktyczne i oszczędzające miejsce, gdyż można je składać. W ciągu dnia stają się doskonałym miejscem do wspólnego czytania bajek czy oglądania kreskówek. Wieczorem, jednym ruchem, zamieniają się w komfortowe łóżko dla rodziców, umożliwiając im wypoczynek po trudach dnia.

Inicjatywy o charakterze charytatywnym, takie jak Fundacja Ronalda McDonalda oraz bezinteresowność ludzi, jak Mieczysław Gaweł, stanowią nie tylko przejaw wielkiej hojności, ale również stanowią dla naszej placówki nieocenione źródło siły i nadziei dla rodzin borykających się z chorobą dziecka. Wsparcie, zarówno emocjonalne, jak i praktyczne, które oferują, znacząco przyczynia się do poprawy samopoczucia i komfortu tych, którzy znaleźli się w trudnym punkcie swojego życia.

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie, otwarcie przyjmuje takie inicjatywy, widząc w nich nie tylko wyraz wielkiego serca, lecz także potężny wkład w lepsze funkcjonowanie placówki. Wierzymy, że takie gesty nie tylko inspirują do podobnych działań charytatywnych, ale również są kluczowym krokiem w kształtowaniu społeczeństwa pełnego empatii, gotowego do niesienia pomocy potrzebującym. Na wzór topowych, amerykańskich Klinik zachęcamy do współpracy i liczymy na to, że kolejne osoby oraz fundacje dostrzegą potrzeby naszej społeczności i podejmą kroki, które przyniosą ulgę i uśmiech tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Razem możemy tworzyć wspólnotę, gdzie każde wsparcie ma znaczący wpływ na życie innych ludzi.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content