Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

KOLEJNA KLINIKA SZPITALA ZMODERNIZOWANA – Otwarcie wyremontowanej Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu.

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy o otwarciu zmodernizowanej Kliniki Noworodków. W poniedziałek, 19 grudnia cieszymy się z kolejnej, wyremontowanej Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu podczas jej uroczystego otwarcia oraz prezentacji robota chirurgicznego ExcelsiusGPS.

NOWY SPRZĘT, NOWA KLINIKA, NOWE MIEJSCE

Modernizacja Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu łączyła się ze zmianą lokalizacji. Uprzednio była rozmieszczona na dwóch piętrach. Po remoncie mieści się na jednym poziomie – piątym piętrze. Nowoczesny Oddział dysponuje 55 łóżkami dostosowanymi do potrzeb pacjentów neurologicznych. Dwuosobowe sale zostały udoskonalone o niezależną łazienkę. Stworzono również dwie jednoosobowe, odseparowane sale dla wymagających izolacji pacjentów.

Pacjenci zamiast trzyosobowych sal z jednym węzłem sanitarnym na piętrze, są obecnie hospitalizowani w dwułóżkowych salach z odrębnymi łazienkami.” – zaznacza dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie, Barbara Rogowska.

Ponadto Klinika zyskała dwie sale intensywnego nadzoru z postępowym wyposażeniem, umożliwiającym prowadzenie odpowiedniego leczenia, diagnostyki oraz monitorowania stosowanej terapii u pacjentów. Pacjenci nieprzytomni, niesprawni ruchowo lub w ciężkim stanie mają do dyspozycji nową bazę pielęgnacyjną. Ułatwi ona personelowi utrzymać higienę chorych na wysokim poziomie.

Te wszystkie zmiany poprawiły znacznie komfort hospitalizacji pacjentów oraz jakość świadczonej im pomocy. Poprawiły również warunki pracy personelu medycznego.” – kontynuowała dyrektor szpitala.

UDOGODNIENIE DLA PACJENTÓW KORZYSTAJĄCYCH Z PROGAMÓW LEKOWYCH

Specjalnie wydzielone pomieszczenie z nowym wyposażeniem, umożliwiające bezpieczne otrzymywanie leków przez pacjentów – to charakterystyka sali dla chorych leczonych w programie lekowym. Polega on  na podaniu pacjentom leków w trakcie jednodniowego pobytu w szpitalu. Świadczenia te przysługują szpitalom spełniającym wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia, które zawarły z nim umowę. Pacjent zakwalifikowany do programu nie ponosi opłat za leczenie pomimo kosztowności i innowacyjności terapii. Otrzymywanie leków biologicznych, immunosupresyjnych czy terapii genowych stanie się jeszcze bardziej komfortowe dla potrzebujących pacjentów.

Choroby neurologiczne są bardzo trudnymi jednostkami, rozwijający się problem  doprowadza bardzo często  do kalectwa. Mamy wówczas zmianę całego życia, nie tylko pacjenta ale i jego rodziny. Taki pacjent wymaga bardzo intensywnej diagnostyki, bardzo szerokiego spojrzenia, intensywnego leczenia i różnokierunkowego wsparcia. Takie wsparcie, taką pomoc otrzymuje tutaj u nas w Klinice. – mówiła kierownik Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu, prof. Halina Bartosik-Psujek

BEZ WSPARCIA FINANSOWEGO BYŁOBY ZNACZNIE TRUDNIEJ OSIĄGNĄĆ SZCZYTNY CEL

Modernizacja Kliniki została zrealizowana w ramach projektu „Utworzenie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie”. Finansowanie pochodzi głównie ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego na lata 2018-2023 i środków własnych szpitala. Wartość inwestycji to 14 807 813 zł.

W otwarciu nowoczesnej kliniki wzięli udział m.in. Jolanta Sawica – zastępca Wojewody Podkarpackiego, Piotr Pilch – Wicemarszałek województwa podkarpackiego, Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Senator RP – Zdzisław Pupa oraz Wiceprzewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego – Jerzy Cypryś.

Udaje się zrobić rzeczy które są w sposób wymierny kierowane dla potrzebujących, dla drugiego człowieka. – przemawiał senator RP Zdzisław Pupa.

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego podkreślił jak ważną rolę odgrywa nowoczesny oddział w opiece zdrowotnej – „żebyśmy nie odstawali od innych a wręcz przeciwnie wyprzedzali inne regiony.”

ZROBOTYZOWANI

Krótsze, małoinwazyjne zabiegi, które łączą się z mniejszym bólem pooperacyjnym, mniejszym ryzykiem infekcji, redukcją powikłań a także szybszą rekonwalescencją oraz sprzyjającą aspektom estetycznym minimalizacją pooperacyjnych blizn. Zrobotyzowana platforma nawigacyjna Globus ExcelsiusGPS pozwala na dokładne zaplanowanie i bezpieczne przeprowadzenie procedur na kręgosłupie i głowie (operacje ortopedyczne czy też neurochirurgiczne). W trakcie zabiegu system kieruje trajektorią instrumentów w taki sposób, by poruszały się wzdłuż szlaku określonego przez lekarza.

Po ukończeniu cyklu szkoleń odbywających się na przełomie października i listopada nadszedł czas na leczenie potrzebujących pacjentów. Od początku grudnia w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie przeprowadzono 9 operacji z użyciem nowego, innowacyjnego robota.

Traktuje to jako docenienie ortopedii. Dzięki takim działaniom ortopedia to ogromna gałąź medycyny która ciągle się poszerza.  Zdobywa ona coraz więcej możliwości i coraz większej liczbie pacjentom pomaga. Pamiętajmy, że tzw. aging spine(ang. Starzejący się kręgosłup) czyli tym czym dzisiaj się zajmujemy jest chorobą cywilizacyjną, zatem pacjentów jest coraz więcej i będzie coraz więcej. – mówił prof. Sławomir Snela, kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych.

Realizacja tego przedsięwzięcia  wyniosła 7 564 718 zł z czego znaczna część tej sumy była finansowana z budżetu województwa. Pozostała część stanowiły środki własne. Dzięki otrzymywanemu wsparciu możemy oferować naszym pacjentom najwyższej jakości świadczenia medyczne.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content