Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności

Innowacyjne Operacje Miednicy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dorosłych

Innowacyjne Operacje Miednicy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dorosłych

Dzielimy się informacjami na temat dwóch wyjątkowych operacji miednicy, które odbyły się w naszej klinice w dniach 30-31 sierpnia 2023 roku. Wydarzenia te były możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, w tym krakowskiej technologii rzeczywistości mieszanej (MR) oraz zagranicznej, personiazowanej endoprotezy rewizyjnej stawu biodrowego. KSW nr 2 w Rzeszowie zawsze stara się dostarczać pacjentom najwyższej jakości rozwiązania medyczne, a te innowacyjne technologie pozwalają na nowe możliwości i perspektywy leczenia.

Technologia Trójwymiarowego Obrazowania Rzeczywistości Mieszanej

Nasza placówka miała możliwość zastosowania najnowocześniejszego systemu do trójwymiarowego obrazowania rzeczywistości mieszanej. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie elementy rzeczywistości wirtualnej z rzeczywistością fizyczną, umożliwiając lekarzom dokładniejszą analizę i planowanie operacji.

Operacja 1:

W pierwszym przypadku 73-letni pacjent doznał skomplikowanego wielofragmentowego złamania  miednicy po upadku z drzewa, wymagającego precyzyjnego podejścia chirurgicznego. Dzięki technologii rzeczywistości mieszanej nasi chirurdzy mogli zobaczyć dokładny model anatomii patologicznej miednicy pacjenta, co pozwoliło na dokładne zaplanowanie i wykonywanie operacji zespolenia złamania.

Operacja 2:

W drugim przypadku operacji miednicy po pierwotnej endoprotezoplastyce stawu biodrowego i nieszczęśliwym upadku, również wykorzystaliśmy zaawansowany system rzeczywistości mieszanej oraz indywidualne wydrukowanej na wymiar endoprotezy rewizyjnej stawu biodrowego.  Dzięki tym najnowocześniejszym technologiom operacja przebiegła z najwyższą dokładnością i bezpieczeństwem.

Korzyści Technologii Rzeczywistości Mieszanej

Dokładność: Dzięki dokładnemu obrazowi anatomicznemu możemy minimalizować ryzyko powikłań.

Planowanie: Chirurdzy ortopedyczni mogą zaplanować operacje wirtualnie, co pozwala na dokładne przygotowanie się do rzeczywistego zabiegu.

Edukacja: Technologia ta nie tylko pomaga w zabiegach, ale również umożliwia edukację lekarzy i studentów medycyny na podstawie realistycznych modeli anatomicznych.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego zespołu medycznego oraz z wykorzystania najnowocześniejszych technologii. Dzięki nim, a przede wszystkim doświadczeniu naszych wykwalifikowanych lekarzy ortopedów oraz współpracy zespołu anestezjologicznego, możemy zaoferować naszym pacjentom z tak poważnymi problemami ortopedycznymi i traumatologicznymi leczenie na najwyższym poziomie, zgodnie z najnowszymi wytycznymi i światowymi standardami medycznymi. Jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują więcej informacji na temat tych innowacyjnych zabiegów, prosimy o kontakt z naszą placówką. Nasz zespół jest gotowy do pomocy i służy wsparciem na każdym etapie leczenia.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content