Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

ESO Angels – DIAMOND

Klinika Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu po raz szósty została uhonorowana Diamentową Nagrodą Europejskiej Organizacji Leczenia Udarów Mózgu Angels Awards.

Dnia 19 października 2021 r. w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej
w Rzeszowie odbyła się uroczystości wręczenia diamentowego certyfikatu nagród Europejskiej Organizacji Leczenia Udaru Mózgu dla Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu.

Swoją obecnością zaszczycili nas Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl, Zastępca Dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Pani Adrianna Obutelewicz-Pyrzyńska oraz Konsultant Inicjatywy Angels Pani Katarzyna Putyło.

Nagroda została złożona na ręce Pani prof. dr hab. n.med. Haliny Bartosik-Psujek – Kierownika Kliniki Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu. Certyfikat nadawany jest przez Europejskie Towarzystwo Udarowe w ramach projektu Angels. Nagrody przyznawane są na podstawie rejestru RES-Q – międzynarodowej platformy do gromadzenia danych o jakości i efektywności procesów związanych z opieką nad każdym pacjentem z udarem mózgu – w kategoriach: Status Złoty, Status Platynowy i Status Diamentowy (najwyższy).

Nasza Klinika rocznie hospitalizuje 500 pacjentów z udarem mózgu i jest obecnie największym tego typu oddziałem w województwie. W Klinice działa jedyne w województwie podkarpackim Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu (CILUM). To ośrodek o III stopniu referencyjności, do którego trafiają pacjenci z udarem, wymagający leczenia interwencyjnego, ze wszystkich oddziałów neurologicznych i udarowych regionu. Dedykowany do pracy z pacjentem udarowym zespół lekarzy specjalistów, pielęgniarek, psychologów oraz logopedów otacza pacjentów kompleksową opieką osiągając przy tym bardzo dobre wyniki leczenia. Nowoczesne metody leczenia udaru dają pacjentowi szansę na uniknięcie ciężkiego kalectwa.

Sukces jest efektem pracy całego zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego Pododdziału Leczenia Udaru Mózgu w KSW Nr 2 w Rzeszowie oraz dobrej współpracy ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, zespołem Pracowni Radiologii Zabiegowej i Badań Naczyniowych, zespołami Pogotowia Ratunkowego i innymi oddziałami udarowymi w regionie.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content