Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Dziecięcy Szpital Przyszłości 2023

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie laureatem konkursu „Dziecięcy Szpital Przyszłości 2023”!

W dniu 27 października, podczas uroczystej gali w Warszawie, ogłoszono laureatów prestiżowego konkursu “Dziecięcy Szpital Przyszłości 2023”. To wyjątkowy wieczór pełen emocji, kiedy Jury Fundacji K.I.D.S. (Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali) ogłosiło zwycięzców.

Nagroda w Kategorii Profilaktyka i Edukacja Prozdrowotna

Z pośród wielu finalistów, to właśnie Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie zdobył uznanie za swoją wyjątkową inicjatywę “Zdrowy Powrót do Szkoły”. Nasze wyróżnienie miało miejsce w kategorii o ogromnym znaczeniu dla nas wszystkich – Profilaktyka i Edukacja Prozdrowotna.

Wyraz Uznania i Duma

Ta niesamowita nagroda nieodzownie sprawiła, że poczuliśmy się wyjątkowo. Tytuł Laureata w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie “Dziecięcy Szpital Przyszłości 2023” stanowi wyraz uznania dla naszego trudu i zaangażowania. Warto także wspomnieć o warszawskim Instytucie “Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, który w ubiegłym roku cieszył się chwilą triumfu w tej samej kategorii. Nasze dzisiejsze wyróżnienie nie jest przypadkowe – to owoc ciężkiej pracy, niesamowitego zaangażowania i płomiennej pasji. Gratulujemy także pozostałym laureatom, finalistom oraz uczestnikom konkursu.

Misja “Zdrowy Powrót do Szkoły”

Nagrodzona akcja profilaktyczna “Zdrowy Powrót do Szkoły” rozpoczęła się w 2022 roku, a we wrześniu bieżącego roku odbyła się II edycja tego inspirującego projektu. Celem tej akcji było zapewnienie dzieciom i rodzicom zdrowego, nowoczesnego i edukacyjnego początku roku szkolnego. Dzieci mogły skorzystać z różnorodnych stoisk edukacyjnych, konsultować się z fizjoterapeutami i zdobywać wiedzę na temat dietetyki, neuropsychologii, alergologii oraz nauczyć się pierwszej pomocy. Co więcej, informowaliśmy dzieci o zagrożeniach związanych z zakażeniami, alergiami, bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz aktywnym stylem życia. Nasze wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego i bezpiecznego powrotu do szkoły, dostarczając wartościową wiedzę i pozytywne emocje uczestnikom. (ZDROWY POWRÓT DO SZKOŁY – RELACJA Z WYDARZENIA)

Przyszłość Podkarpackiej Pediatrii

Doceniając Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie na pediatrycznej mapie Polski, stajemy przed inspirującym wyzwaniem refleksji nad przyszłością podkarpackiej pediatrii. Warto podkreślić, że ten obszar (woj. Podkarpackie) dotychczas nie dysponował dedykowanym ośrodkiem medycznym dla dzieci. Jednak nadchodzące lata przynoszą nadzieję, gdyż planowane jest utworzenie Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej na terenie obecnie wykorzystywanego lądowiska dla helikopterów. Aktualnie trwają procedury przetargowe i prace związane z realizacją tego kluczowego projektu.

Nieustanna Praca dla Dzieci

Nasza praca nieustannie nabiera tempa, a my nie pozostajemy bezczynni. Razem angażujemy się w inicjatywy profilaktyczne skierowane do dzieci, organizujemy Kliniki i Poradnie dziecięce oraz rozwijamy się w obszarze nowoczesnych technologii. To stanowi dowód naszego nieustannego dążenia do doskonalenia opieki pediatrycznej w regionie, przynosząc zdrowie i nadzieję najmłodszym pacjentom.

Fundacja K.I.D.S.

Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali wyróżnia placówki medyczne, które w ciągu ostatnich 3 lat wprowadziły nowoczesne i twórcze rozwiązania służące dobru najmłodszych pacjentów. Głównym celem fundacji K.I.D.S w tym corocznym konkursie jest nagłośnienie pozytywnych zmian i inicjatyw oraz uhonorowanie tych, którzy wierzą, że przyszłość dzieci objętych opieką medyczną w Polsce może być jeszcze lepsza.

Rzeszów – Dziecięcy Szpital Przyszłości !

Nasze zwycięstwo jest dowodem, że praca ma znaczenie, że nasza misja ma sens. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania, gotowi pomagać tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Razem tworzymy przyszłość pełną zdrowia, wiedzy i nadziei dla dzieci.

Dyrektor Szpitala, Pani Barbara Rogowska składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację projektu. Wasza praca, zaangażowanie i poświęcenie stanowią nieoceniony wkład w naszą placówkę i przyczyniają się do zapewnienia najwyższej jakości opieki medycznej naszym pacjentom.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content