Centrala Telefoniczna Szpitala tel. 17 86 64 000 NIP: 813-15-02-114 REGON: 690697529 Fundusze UE Fundusze UE
Facebook
eRejestracja

Aktualności, Z życia Szpitala-wiadomości

Dni otwarte szkoły rodzenia. Dni promocji karmienia piersią

17 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie, które przyciągnęło uwagę licznej grupy osób zainteresowanych naturalnym karmieniem piersią i porodem naturalnym. W trakcie tego wydarzenia, które miało miejsce w naszym szpitalu, podkreślono ogromną wartość karmienia piersią dla zdrowia dziecka i całego społeczeństwa. Było to nie tylko okazją do dzielenia się wiedzą, ale także do zwrócenia uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w naszej społeczności.

Karmienie piersią jest niezwykle istotne dla przyszłości dzieci. Badania naukowe dowodzą, że ma ono znaczący wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób, alergii, infekcji i otyłości. Ponadto, karmienie piersią wzmacnia odporność organizmu i przyczynia się do zdrowego rozwoju dziecka także w późniejszym życiu. To nie tylko korzyść dla dziecka i mamy, ale także dla całego społeczeństwa, mając na uwadze aspekty zdrowotne, ekologiczne i ekonomiczne.

Spotkanie było doskonałą okazją, aby podkreślić unikalne właściwości pokarmu kobiecego. Jest on doskonale dostosowany do potrzeb rosnącego malucha, dostarczając wszystkich niezbędnych składników odżywczych w pierwszym okresie życia. W ramach naszego zobowiązania, jako placówki medycznej, zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym głównym zadaniem jest pomóc mamom rozpocząć karmienie piersią, utrzymać laktację oraz rozwiązać wszelkie trudności, które mogą wystąpić na tej drodze. Wiedza na temat fizjologii laktacji i różnych sposobów karmienia piersią jest kluczowa, dlatego tak ważne jest wcześniejsze przygotowanie i przekazanie odpowiednich informacji.

Spotkanie miało również na celu dotarcie z aktualną wiedzą na temat laktacji do szerszej grupy społecznej, rodzin oraz pracowników służby zdrowia. W tym kontekście, w naszym szpitalu działa specjalistyczna Poradnia Laktacyjna, gdzie Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny udziela bezpłatnych porad wszystkim pacjentkom rodzącym się u nas. Dzięki temu, mamy mają zapewnione wsparcie i fachową pomoc na każdym etapie karmienia piersią. Wydarzenie to było również okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat innych aspektów rodzicielstwa. W ramach naszej Szkoły Rodzenia, młodzi rodzice mają możliwość przygotować się do porodu i macierzyństwa, a także rozwiać wiele wątpliwości związanych z tą ważną życiową zmianą. W trakcie spotkania odbył się również quiz laktacyjny, który sprawił, że uczestnicy mogli jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat karmienia piersią.

Duże zainteresowanie wzbudziły także warsztaty dotyczące chustonoszenia, fizjoterapii uroginekologicznej oraz udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Uczestnicy mieli okazję poznać różne praktyki i umiejętności związane z opieką nad dziećmi. Wiele osób skorzystało z okazji, by zwiedzić naszą salę porodową i przekonać się o wysokim standardzie opieki, jaką zapewniamy mamom rodzącym. Komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek są dla nas priorytetem, dlatego dbamy o każdy szczegół w trakcie tego niezwykłego doświadczenia.

Rozmowy w kuluarach również były niezwykle wartościowe. Obecni na spotkaniu entuzjaści naturalnego karmienia oraz pracownicy ochrony zdrowia mieli okazję wysłuchać postulatów dotyczących potrzeb zmian w miejscach publicznych. Wiele osób wyraziło potrzebę stworzenia specjalnych miejsc do karmienia piersią, poprawienia postawy pracodawców wobec kobiet karmiących po powrocie do pracy oraz dostarczenia rzetelnych i aktualnych informacji na temat laktacji, które często są niewłaściwie przekazywane.

Całe wydarzenie było niezwykle inspirujące i mobilizujące. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że tego rodzaju wydarzenia będą się odbywały częściej, umożliwiając dalszą edukację oraz wsparcie dla rodziców. Ich celem jest tworzenie społeczeństwa, które jest świadome i przyjazne naturalnemu karmieniu piersią oraz zdrowemu rodzicielstwu.

Copyrights © 2020 | Polityka Prywatności Realizacja: Refix.pl
Skip to content